Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 11:16

БОГОДАРІВСЬКА ШКОЛА



Ми навчаємося не для школи, а для життя!
(Сенека Молодший)                                       


Категорії розділу
ШКІЛЬНІ НОВИНИ [8]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Поради батькам

Безпека дітей в Інтернеті
      Доки ми сперечаємося "пущать" або "не пущать" учнів початкової школи в Інтернет - вони вже тут. Ми знову запізнилися. Очевидно, що зараз неможливо гарантувати стовідсотковий захист дітей від небажаного контента. Жодні фільтри ніколи такої гарантії не дадуть. Але ми можемо формувати у дітей навик "безпечної" поведінки в Інтернеті. Як?
      Проблема відносно «свіжа», але, як мені здається, вирішується «старими» методами:
1. Батьки повинні знати чим зайняті їхні діти. Найпростіше – розмовляти з дітьми: чим живе, чим цікавиться, які сайти любить відвідувати і чому, з ким дружить, у тому числі, і в Інтернеті. Крім того (не замість – а крім!) сімейний фільтр на пошуковій машині, контроль по логах та ін.
2. Діти повинні володіти основами ОБЖ. Ми учимо їх не розмовляти з незнайомцями? Ми пояснюємо, що не можна називати незнайомцям свою домашню адресу? Ну і в мережі все те ж саме. Зараз багато цікавих навчальних ресурсів для дітей створюється з метою навчання безпечній поведінці в Мережі, наприклад, цей.
3. Вчитель повинен розуміти, навіщо він відправляє дітей в Інтернет. Учити «с Інтернетом» нині модно. Чи завжди це виправдано? Передбачимо, вчитель сформулював конкретні завдання уроку, що реалізовуються за допомогою Інтернет-ресурсів. Які тут можуть бути варіанти забезпечення безпеки:
• закрита середа навчання, наприклад, учбові блоги, де можуть залишати свої коментарі лише ті, хто дістав відповідний доступ від вчителя, ведучого блог;
• постановка конкретного учбового завдання: що хочу знайти? де? як використовую?
• формування навиків критичного мислення;
• список перевірених вчителем ресурсів, з яких пропонується використовувати інформацію;
• все ті ж фільтри і контроль системного адміністратора, якщо такий в школі є.
Найголовніше - привчати дітей не «проводити час» в Інтернеті, а активно користуватися корисними можливостями мережі.
      А можливостей - очі розбігаються! Скільки всього можна зробити за допомогою різних соціальних сервісів: і презентацію в блог підв'язати, і мультик, і слайд-шоу. Одна лише біда: знижується рівень безпеки закритого блога: дуже вже багато вбудованих кнопок, що відводять на рідний сайт постачальника послуги. А "рідний сайт", ясна річ, на дітей не розрахований



Бути чи не бути телефону у дитини? Це необхідно? Це шкідливо для здоров'я?
      Десятирічний хлопчик несе в руках стільниковий телефон. Картина, звичайна для нашого часу. Скільки дітей ходять по вулицях великих міст з телефонами, що висять на шиї, на поясі. Здавалося б, раз телефони є у всіх, то і боятися нападу не варто. Факти говорять про те, що варто. Як же молодшому школяру безпечно користуватися телефоном?
      Потрібно зрозуміти психологію грабіжників і причини нападів.
Телефон – сильна приманка для хуліганів, оскільки коштують вони дорого, збути їх можна швидко, а відняти у дитини – легко і просто. Деколи самі діти мимоволі провокують грабіжників.
Що приваблює грабіжників:
1) Телефон відкрито висить на шнурку на шиї дитини.
2) Малюк йде по вулиці і розмовляє по телефону. При цьому він нічого не помічає довкола себе (дорослі, до речі, теж, як правило нічого не відображають).
3) Телефон прихований від сторонніх очей, але раптово починає голосно дзвеніти. Дитя лізе у кишеню, щоб вимкнути його або відповісти на дзвінок і – див. пункт 2.
4) Дитя говорить по телефону поряд з батьками, але це бачать потенційні грабіжники. Варто дитині залишитися на якийсь час одній, може відбутися напад, навіть якщо телефон вимкнений і надійно прибраний.

Необхідно вибрати варіант безпечної поведінки.
1) Відмовитися від телефону, купивши дитині карту телефона-автомата.
2) Купити дешевий телефон (2-3 штуки) і відразу віддавати, якщо зловлять.
3) Телефон перед виходом вимикати, ховати або глибоко в портфелі, або в потайній кишені.
4) Ретельно вибирати маршрут слідування, на вулиці ЗАВЖДИ вимикати звук (залишаючи включеним вібровиклик), говорити по телефону на вулиці лише в крайньому випадку, заходячи для цього в приміщення, що охороняється – магазин, стоматологію, банк і так далі.
5) Якщо на телефон звернули увагу потенційні грабіжники, залишатися в магазині і по телефону ж повідомити про це батькам і викликати поводирів, якщо це можливо. Якщо немає поводирів, йти додому перебіганнями на свій страх і ризик.

      Репліка.
      Так що ж тепер - і телефон не купувати дитині?! Якщо ви вважаєте, що телефон необхідний - купуйте! Але для того, щоб Вашого дитяти не покалічили із-за такої важливої, на Ваш погляд, речі, поговоріть з сином або дочкою і обговоріть правила безпечного поводження з телефоном. Не привертайте увагу вуличних телефонних грабіжників!
      Якщо у дитини є телефон, проблемою безпеки дитини і телефону треба спеціально займатися, поки не буде відпрацьована схема забезпечення особистої безпеки. Інакше із-за телефону дитина переживе чимало гірких хвилин.

Чи потрібні дітям мобільні телефони?
      Ви, можливо, вже багато чули про користь, яку можуть принести мобільні телефони дітям. І, звичайно ж, ви також могли чути, скільки проблем і шкоди може принести ця маленька річ і те, що вашим дітям це абсолютно не потрібно. Незалежно від того, що ви зараз думаєте про мобільні телефони, з цієї статті ви можете дійсно отримати користь, оскільки ви більше дізнаєтеся про стільникові телефони для дітей.
- Стільникові телефони додають відчуття великої відповідальності. Деякі просто відмахуються, думаючи, що у їх дитини немає досить відповідальності, щоб поводитися із стільниковим телефоном. Батьки повинні знати і бути упевненими, що стільникові телефони для дітей спеціально передбачені для того, щоб допомогти їхнім дітям. Завдяки стільниковим телефонам діти стають відповідальнішими.
      Деякі компанії мають сайти в Інтернеті, куди діти можуть звернутися, щоб взнати свій баланс на рахунку, скільки хвилин витрачено, скільки ще залишилося. Коли вони знатимуть, що у них є певна кількість хвилин в місяць, вони також знатимуть, що через якийсь час вони можуть закінчитися, і тоді вони бездумно не витрачатимуть безцінні хвилини, а вже вважатимуть і розраховуватимуть, як заощадити. Мобільні телефони для дітей можуть бути великим відмінним повчальним методом.
- Зроблений міцним і привабливим.
      Більшість стільникових телефонів для дітей роблять з міцного матеріалу для інтенсивного щоденного використання. Але, не дивлячись на це, ваші діти все одно повинні доглядати телефон як слід і проявляти обережність. І вони робитимуть це! Більшість дітей переживають таке сильне почуття гордості, коли їм купують або дарують стільниковий телефон, що вони берегтимуть його і доглядатимуть його навіть більше, ніж слід! Адже тепер у них є свій власний телефон, як у дорослих!
      Багато компаній з продажу таких телефонів роблять все, щоб саме їх телефон був привабливішим і зручнішим для дитини. Наприклад, деякі телефони можуть міняти кольори корпусу або співробітничати з мультиплікаційними компаніями. Ваш малюк буде найкрутішим в школі, коли всі побачать, що у нього новий телефон, зроблений у вигляді мультиплікаційного персонажа Спанчбоба!

Стільникові телефони і безпека.
      Одній з найголовніших причин, по якій зазвичай батьки купують своїм дітям телефони – безпека. У наш час і в цьому віці діти дуже часто люблять після школи заходити до друзів, забігати в Інтернет-кафе, заграватися на вулиці, не замислюючись про те, що удома їх чекають стурбовані батьки. Якщо у них з собою є стільниковий телефон, то набагато простіше стежити за ними і знати, що вони в безпеці. Компанії постійно прагнуть удосконалити телефони, щоб вони могли б бути як можна безпечнішими для ваших дітей.
      Навіть для найдбайливіших батьків не важливо як працює телефон, і наскільки він безпечний, насправді їм важливіше те, щоб цей телефон міг виручити у момент критичної ситуації. У більшості телефонів для дітей є один контактний екстрений номер, за яким малюк зможе швидко зв'язатися з поліцією, мамою і татом. Це може бути дуже важливо, коли у дітей не буде часу в разі екстреної ситуації набрати повний телефонний номер своїх батьків і так далі.
      Додатково, в багатьох телефонах для дітей є вбудований пристрій з функцією GPS (глобальна система навігації і визначення положення). Це функція допоможе батькам визначити місцезнаходження дитини, якщо раптом вона не дзвонить і вони хвилюються про її місце знаходження. Функція GPS також може швидко повідомити, як скоро переміщається малюк, наприклад, ви зможете взнати, чи йде він пішки або ж їде в автомобілі, або ж в якому-небудь іншому транспорті.
      Батьки, зацікавлені в безпеці свого малюка, будуть раді взнати, що з'явилася нова можливість у функції GPS. Тепер ви зможете встановлювати кордони пошуку вашого малюка, також як і уряд, ви відразу ж взнаєте, якщо ваш малюк покине межі вашої країни і опиниться за кордоном. Ця функція дозволить вам не хвилюватися і не нервувати, що в наші дні є безцінною якістю.
- Чому вашій дитині необхідно мати свій стільниковий телефон?
      Стільникові телефони для дітей дійсно дуже необхідні у сучасному світі. Вони створені для того, щоб підтримувати стосунки не лише в межах однієї сім'ї, але і з близькими і друзями. Вбудована функція GPS дозволить вам взнати про те, що ваш малюк знаходиться в безпеці. Поки ви привчаєте вашого малюка до відповідальності завдяки стільниковому телефону, ви спатимете спокійно, знаючи, що він знаходиться в безпеці, і він щасливий.

Стільниковий телефон для школяра
      Сьогодні ми вирішили поставити перед собою не найпростіше завдання. Нам належить вибрати телефон для школяра. Наш матеріал повинен стати пам'яткою для більшості батьків, які хочуть придбати стільниковий апарат для своїх дітей. Ми не лише звернемо увагу на певні моделі, але і ризикнемо обговорити моральні, етичні і спільні питання, які, поза сумнівом виникають у батьків при покупці мобільника для свого сина або дочки.
      У більшості цивілізованих країн у продажу є "дитячі стільникові телефони". Ці трубки мають лише декілька клавіш - одна з них дозволяє приймати виклик, а інша набирати записаний в пам'ять апарату телефон батьків. У нашій країні такі мобільники не знайшли визнання. А знаєте чому? Річ у тому, що наші діти - найрозумніші і вони з легкістю освоюють цифрову клавіатуру і сервісні кнопки. Крім того, такі телефони випускаються обмеженими серіями. А це означає, що вартість спеціальних "дитячих мобільних телефонів" дещо вище, ніж в апаратів меншого рівня.
- У якому віці дитині можна і потрібно купувати мобільний телефон?
      Зокрема, телефон потрібний людині лише тоді, коли вона переходить на чергову сходинку розвитку, і соціальна група, що її оточує - друзі, знайомі і родичі - виходить за рамки простого візуального голосового спілкування. Іншими словами, якщо всі однокласники починають планувати свої справи і дозвілля з використанням мобільника, то і ваш малюк потребує його. Інакше, він випадає з колективу, що надалі позначиться на ньому не найкращим чином. Це дуже цікава і в чомусь правильна позиція. Вона розвивається від потреб дитини і захищає його інтереси. Проте є й інша позиція.
      Поглянемо на мобільний телефон очима батька. Ваше дитя - це не лише радість і диво, але і постійний головний біль. Важко знайти батька, який би не хотів у будь-який момент часу знати, що його дитя живе, здорове і знаходиться в безпечному місці. Це не власницький підхід, це здорова увага до долі людини, яка була вихована вами і знаходиться під вашою постійною опікою. Тут на перший план виходять питання, пов'язані з вашими особовими стосунками.
      Отже, є дві важливі умови покупки мобільного телефону дитині. Перша з них - дитя повинне вступити у певний етап свого соціального розвитку, коли мобільний апарат допомагає йому жити в загалом інформаційному руслі зі своїми однолітками (або довкола спілкування). Другий важливий аспект: телефон допомагає батькам стежити за своїми дітьми. Якщо обидві умови виконуються, то, швидше за все, вам треба йти в магазин з продажу мобільників.

Чинник безпеки
      Не можна залишити за рамками нашої розмови чинник безпеки. Перш за все, дайте зрозуміти своєму дитяті, що набагато простіше уникнути неприємностей, ніж потім з них виплутуватися. Будь-який мобільний телефон в руках школяра - легкий видобуток для зловмисника. Тому навчіть свого сина або дочку без потреби не діставати мобільник. Дуже корисна функція – вібродзвінок, який дозволяє не афішувати наявність мобільного телефону.
      Школяр повинен розуміти, що мобільний телефон робить його потенційною жертвою і стає хорошою приманкою для хуліганів. Хай ваш син або дочка прагнуть повертатися після уроків лише людними дворами або вулицями. Якщо напад все ж відбувся, то не потрібно ціною свого здоров'я захищати мобільник. Він цього не вартий. Трубку краще віддати, добре запам'ятати зловмисника і поспішити додому. Покупка дитині дорогого телефону рівносильна провокації. Рано чи пізно однокласники дізнаються про це, і через день всі довкруги будуть в курсі, що "у того пацана дуже крутий мобільник".

Загальні принципи вибору телефону для школяра
      Отже підведемо підсумок і сформулюємо основні принципи вибору мобільного телефону для школяра.
Мобільний телефон не має бути дорогим. Дуже важко зрозуміти батьків, які купують своїм діточкам іміджеві або бізнес-апарати. Перш за все, навіщо їх дітям мобільники, що позиціюють на дорослих дядьків і тіток? Вони містять безліч зайвих для дитини функцій. Окрім цього, будь-яке дитя - може загубити і в акуратності поступається дорослим не через недосвідченість, а через те, що веде активніший спосіб життя. Це істотно скорочує життя мобільного телефону і робить покупку дорогого телефону невиправданою. А ще не можна не згадати про чинник безпеки, про який було сказано вище. Висновок: купуйте недорогий мобільний телефон, бажано бюджетного класу.
      Мобільний телефон має бути невеликим. Дітям потрібно купувати невеликі телефони. Тут як з придбанням велосипеда: безглуздо дарувати школяру першого класу дорослу машину. Розмір мобільника для вашого сина обмежується розмірами його кишень. Крім того, безглуздо дивитися на школяра, що набирає номер на величезному комунікаторі, який вміщується у нього на долоні. Великий апарат частенько важчий, ніж його компактний побратим. Це теж аргумент на користь маленького мобільника. Висновок: компактний мобільник куди більше підійде для вашого дитяти, чим велика і важка "валіза".
      Мобільний телефон не має бути яскравим. Нехай корпус телефону вашого дитяти не містить яскравих вставок. Такі апарати привернуть увагу сторонніх очей, що небезпечно. Висновок: постарайтеся пояснити дитині, що яскравий ранець, одяг і пенал - це нормально, а ось мобільник, що впадає в очі, або гаманець - це неправильно.
      Мобільний апарат повинен мати раціональний мінімум функцій. Наші діти дуже багато уваги приділяють мобільним телефоном, сприймаючи їх як іграшку (слід зазначити, що це ж можна сказати і про деяких дорослих). Образливо, що це відбувається в збиток навчанню і здоровому дозвіллю. Тому немає жодного сенсу купувати телефон з додатковими можливостями. Вбудований в трубку фотоапарат змусить дитину частіше діставати його для зйомки або демонстрації зроблених кадрів друзям. Інтегровані Fm-приймач або плеєр відвернуть увагу школяра на вулиці. Таких прикладів дуже багато. Висновок: варто відмовитися від розширеної функціональності.
      Мобільний телефон має бути зручним і якісним. Бюджетні телефони не завжди відрізняються високою якістю збірки і використаних матеріалів. Тому вибір серед таких апаратів - справа складна. Купуйте телефон разом з малюком. Нехай він візьме апарат в руки, натисне на кнопки і погляне на екран. Якщо всі параметри влаштовують вас і вашу дитину, то сміливо купуйте трубку. Поцікавтеся у продавця сертифікатом якості. Зверніть увагу на те, як заряджається трубка. Підключення конектора не повинне викликати питань. На більшості сучасних трубок використовується літій-іонний акумулятор, тому проблем з періодичністю зарядки не виникне. Висновок: телефон має бути зручним для вашого дитяти.

Висновки
      Чи потрібно купувати мобільний телефон для своєї дитини чи ні? Зваживши всі плюси і мінуси, зробіть висновок самі. Прийнявши позитивне рішення, віднесіться до покупки трубки з великою серйозністю. Адже купуючи телефон дитині, ви вирішуєте відразу декілька завдань. Підготуйте вашого сина або дочку до використання трубки і опишіть основні правила експлуатації. Хай він/вона виразно розуміє, що в руках у них - всього лише дорогий інструмент спілкування, а не ідол для поклоніння. Правильне розуміння культури мобільного життя і уміння використовувати трубку за призначенням не лише виділить вашу дитину серед однолітків, але і правильно розставить життєві пріоритети.
Пошук
Корисні посилання

Барвінківський районний відділ освіти

Президент

Верховна рада

Комітет державної премії України

Професійно-технічна освіта в Україні

dak-print.com.ua

www.useti.org.ua

Всеукраїнський тестовий портал

www.vstup.info

Євро 2012


Copyright MyCorp © 2024